Ekonomi

Erzincan’da Sera ve Hayvancılık Sektöründe Yatırımlar Devam Ediyor

Erzincan’da gelişmeye başlayan seracılık ve hayvancılık sektöründe yatırımlar devam ediyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulanan Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı kapsamında Erzincan’da yeni yatırımlar yapılmaya devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanlığı tarımsal yatırımlara yüzde 50 oranında hibe desteği sağlıyor.

Merkezin Yalınca köyünde 2000 metrekare kapalı alana sahip 2000 metrekare koyun ağılı ve Ulalar’da 2000 metrekare sera inşaatı devam ediyor.

Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürü Murat Şahin, yapımı devam eden inşaatta incelemelerde bulundu. İl Müdürü Şahin, tarıma yaptıkları yatırımdan dolayı işletme sahiplerine teşekkür ederek, Erzincan’da seracılık ve hayvancılığın gelişmeye uygun bir sektör olduğunu ve bu alandaki yatırımların artmasını dilediklerini kaydetti. İl Müdürü Şahin, sebzecilik ve seracılığın Erzincan için çok uygun bir bölüm olduğunu vurgulayarak, özellikle gençlerin bu bölümlere yatırım yapmasının Erzincan tarımının geleceği açısından büyük değer taşıdığını söyledi. Tarım Bakanlığı’nın uyguladığı hibe ve destek modellerini Erzincanlı gençlerin en doğru şekilde değerlendirmesini isteyen Murat Şahin, “Tarım geleceğin sektörüdür. Uzun vadede tarım sektörü de bunlardan biridir. en iyi yatırım araçlarından biri.” -ERZİNCAN

haberhaskoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu