Haber

Red Bull Sporcusu Ali Türkkan Estonya’da Gösteri Yaptı

Red Bull sporcusu Ali Türkkan, Dünya Ralli Şampiyonası’ndaki (WRC3) ikinci yarışını 20-23 Temmuz tarihlerinde Estonya’da yapacak. Dünyanın en önemli motor sporları organizasyonlarından biri olan WRC3’te yarışan tek Türk sporcu olan Castrol Ford Team Türkiye pilotu Türkkan ve co-pilot Burak Erdener, İtalya’daki ilk yarışlarında podyumun üçüncü adımını attılar.

Red Bull sporcusu Ali Türkkan, Dünya Ralli Şampiyonası’nda (WRC3) bu dönem ikinci yarışına çıkıyor. Castrol Ford Team Türkiye pilotu Ali Türkkan, yardımcı pilotu Burak Erdener ile birlikte Fiesta Rally 3 aracıyla Estonya Rallisi’nde podyum için mücadele edecek.

Türkkan, bu yıl ilk kez yarıştığı WRC3’teki ilk yarışında podyuma çıkmayı başarmıştı. Türkkan ve yardımcı pilotu Burak Erdener, 1-4 Haziran tarihleri ​​arasında düzenlenen İtalya Sardinya Rallisi’nde üçüncü oldu.

Ali Türkkan: Hedefimiz Estonya’da podyuma çıkmak

Estonya Rallisi öncesi açıklamalarda bulunan Red Bull sporcusu Ali Türkkan, “Geçen ay Sardunya Rallisi’nde Dünya Ralli Şampiyonası’na podyumda başladık ve çıtayı oldukça yükselttik. Gelecek için hedefimiz her zaman podyumda kalmaktır. Ancak Sardunya’nın aksine bir sonraki Estonya yarışı ve bir sonraki Finlandiya yarışı yabancı topraklarda yapılacak. Her iki aşamada da çok aşina olmadığımız aşamalar var. Bu yüzden takım olarak Sardinya’daki kadar hızlı olmamız kolay olmayacak. Ancak hiçbir yarışın kolay olmadığının da farkındayız. Hedefimiz her zaman podyum. Sardinya’da etap kazanamadık, çok kısa süreliğine kaçırdık. İnşallah bu yarış podyuma çıkar ve bu podyumu etap galibiyetleriyle süslersek şu anda ikinci yarışımızda bizim için çok güzel ve büyük bir adım olacak.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu